حمله هوایی

وزارت دفاع: 60 جنگ‌جوی طالبان در قندهار کشته شدند

neshananews

14 November 2020

وزارت دفاع ملی می‌گوید که بیش از 60 جنگ‌جوی گروه طالبان در حمله‌های دفاعی ارتش در پنج ولسوالی ولایت قندهار کشته شده‌اند.

این وزارت امروز (شنبه، 24 عقرب) با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که این جنگ‌جویان گروه طالبان شب گذشته در جریان حمله‌های هوایی ارتش در ولسوالی‌های ژلی، پنجوایی، میوند، میانشین و شاولی‌کوت ولایت قندهار کشته شده‌اند. خبرنامه می‌افزاید که 22 جنگ‌جوی دیگر این گروه در جریان درگیری‌های مسلحانه با نیروهای امنیتی زخمی شده‌اند.

بر اساس معلومات وزارت دفاع ملی، درگیری‌ها میان نظامیان کشور و جنگ‌جویان گروه طالبان در این پنج ولسوالی قندهار همچنان ادامه دارد. اخیراً صدها جنگ‌جوی طالبان در این ولایت کشته و یا زخمی شده‌اند.

این در حالی است که طالبان از نزدیک به سه هفته به این‌سو حمله‌های خود را بر چندین ولسوالی ولایت قندهار شدت بخشیده‌اند. این حمله‌ها همزمان با ادامۀ رأی‌زنی‌ها میان هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان در قطر شدت گرفته است.

همزمان با افزایش این حمله‌ها، عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی می‌گوید که طالبان با انتخاب جنگ برای پایان جنگ در کشور اشتباه تاریخی را مرتکب می‌شوند.