نیروهای امنیتی قندهار

وزارت دفاع: 90 جنگ‌جوی طالبان در قندهار کشته شدند

neshananews

12 December 2020

وزارت دفاع ملی از دفع حمله‌های تهاجمی طالبان بر پاسگاه‌های ارتش در ولایت قندهار خبر می‌دهند و می‌گویند که در دفع این حمله‌ها دست کم 90 جنگ‌جوی این گروه کشته شده‌اند.

وزارت دفاع ملی بامداد امروز (شنبه، 22 قوس) در خبرنامه‌یی آورده است که جنگ‌جویان گروه طالبان دیروز بالای پاسگاه‌های امنیتی مستقر در ولسوالی‌های پنجوایی، ژیری، ارغنداب و میوند ولایت قندهار حمله کردند. خبرنامۀ وزارت دفاع ملی می‌افزاید که این حمله‌ها از سوی سربازان ارتش به گونۀ کامل دفع شده‌ است.

مسوولان وزارت دفاع ملی خاطرنشان می‌سازند که در جریان درگیری‌های مسلحانه میان دو طرف ۹۰ جنگ‌جوی طالبان کشته شده و ۹ تن دیگر آنان زخمی شده‌اند. وزارت دفاع ملی اما از تلفات احتمالی به نیروهای ارتش در این درگیری‌ها جزییات ارایه نکرده است.

گروه طالبان نیز تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

قندهار از دو ماه به این‌سو گواه افزایش حمله‌های تهاجمی طالبان است. جنگ‌جویان گروه طالبان به گونۀ متواتر بالای پاسگاه‌های امنیتی مستقر در ولسوالی‌های این ولایت حمله می‌کنند. وزارت دفاع ملی نیز از وارد کردن تلفات سنگینی به جنگ‌جویان گروه طالبان خبر می‌دهد. بر اساس گزارش وزارت دفاع ملی همه‌روزه در این ولایت ده‌ها جنگ‌جوی طالبان کشته و یا زخمی می‌شوند.