ذخیره گاه پیاز

وزارت زراعت: کار 322 پروژۀ زراعتی در جوزجان در روزهای نزدیک تکمیل می‌شود

neshananews

08 December 2020

وزارت زراعت، آبیاری و مال‌داری اعلام کرده است که 322 پروژۀ زراعتی شامل کشمش‌خانه، ذخیره‌گاه محصولات زراعتی و سردخانه‌ها در ولایت جوزجان در روزهای نزدیک تکمیل می‌شود.

این وزارت امروز (سه‌شنبه، هژدهم قوس) در خبرنامه‌یی آورده است که این پروژه‌های زراعتی شامل 150 کشمش‌خانه، 140 ذخیره‌گاه پیاز، 20 ذخیره‌گاه کچالو و دو سردخانۀ صفر انرژی برای نگه‌داری سیب و انار می‌باشد.

خبرنامه می‌افزاید که بیشتر این پروژه‌های زراعتی تاکنون تکمیل شده‌اند و شمار اندک این پروژه‌ها در روزهای نزدیک تکمیل و به بهره‌برداری سپرده خواهد شد. کار این پروژه‌ها به شمول شهر شبرغان در ده ولسوالی این ولایت در آستانۀ تکمیل شدن است.

وزارت زراعت با اشاره به هزینۀ مجموعی این پروژه‌ها می‌گوید که کار ساخت این 322 پروژۀ زراعتی بالغ بر 155 میلیون و 444 هزار افغانی هزینه برداشته است. این وزارت همچنان یادآور می‌شود که 35 پروژۀ زراعتی که 20 باب کشمش خانه و 15 باب ذخیره‌گاه کچالو را شامل می‌شود در ولایت فراه نیز به بهره‌برداری رسیده است.

بر اساس معلومات این وزارت، صدها پروژۀ زراعتی دیگر در این ولایت در حال تطبیق است و در ماه‌های آینده تکمیل خواهد شد.

تطبیق پروژه‌های انکشافی دولت در بخش زراعت همزمان با شیوع موج دوم ویروس کرونا در حالی سرعت گرفته است که در جریان همه‌گیری موج اول این ویروس کار بیشتر پروژه‌‌های انکشافی متوقف شده بود.