عثمانی

وزارت صحت عامه برای مراقبت بهتر از بیماران کرونا یک «گروپ آنلاین» ایجاد کرده است

neshananews

22 July 2020

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که برای مراقبت بهتر از بیماران کرونا و در میان گذاشتن تجربه‌های شماری از متخصصان با داکتران دیگر، یک پاتوق انترنیتی «گروپ آنلاین» ایجاد شده است.

این موضوع را احمدجواد عثمانی، سرپرست و نامزد وزیر صحت عامۀ کشور، امروز (چهارشنبه، اول اسد) هنگام گشایش بخش تجرید و تداوی بیماران «کووید 19» در شفاخانۀ رابعۀ بلخی، بیان کرده است. آقای عثمانی می‌گوید: «برای مراقبت بهتر از بیماران کرونا یک گروپ آنلاین ایجاد شده که در آن شماری از متخصصان تجارب و داشته‌های‌شان را با داکتران دیگری که در ولایت‌های دور دست فعالیت دارند، شریک می‌سازند.» به سخن او، با این کار کادر صحی در همۀ ولایت‌های کشور می‌توانند از مبتلایان ویروس کرونا به گونۀ بهتر مراقبت کنند.

آقای عثمانی هنگام گشایش تجریدگاه بیماران کرونا در شفاخانۀ رابعۀ بلخی می‌افزاید که این بخش به منظور تداوی و مراقبت از زنان باردار است که به ویروس کرونا شده‌اند. بر اساس گفته‌های آقای عثمانی، این مرکز با همۀ تجهیزات طبی پیشرفته و وسایل مورد نیاز مجهز است. این تجریدگاه دارای بخش‌های عاجل، سراپا، نسایی ولادی، مراقبت‌های ویژه و نمونه‌گیری از بیماران مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا است که با ظرفیت ۲۰ بستر ساخته شده است. به باور آقای عثمانی، با ایجاد این بخش چالش‌های بیماران نسایی ولادی که به ویروس کرونا مبتلا هستند، برطرف می‌شود.

این در حالی است که بر اساس آمارهای رسمی تاکنون ۳۵ هزار و ۷۲۷ تن در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، یک‌هزار و ۱۹۰ تن تاکنون جان باخته و ۲۳ هزار و ۹۰۷ تن دیگر دوباره صحت‌یاب شده‌اند.