سمسور

وزارت صحت: موارد مثبت ویروس کرونا در هفتۀ سی‌وچهارم به ۱۲درصد کاهش یافته است

neshananews

02 September 2020

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، در هفتۀ سی‌وچهارم شیوع ویروس کرونا در کشور ۲۴۶ واقعۀ مثبت در آزمایشگاه‌های این وزارت ثبت شده است. یافته‌های وزارت صحت عامه نشان می‌دهد که این آمار دوازده درصد است. در حالی که درصدی موارد مثبت ویروس کرونا در هفتۀ سی‌وسوم هژده درصد اعلام شده است. در هفتۀ گذشته ۳۹۱ مورد مثبت ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های وزارت صحت عامه ثبت شده است.

اکمل سمسور، سخنگوی وزارت صحت عامه امروز (چهارشنبه، دوازدهم سنبله) در یک نشست خبری در کابل می‌گوید : «با توجه به کاهش آمار واقعات مثبت ویروس کرونا در کشور، در هفتۀ روان و هفتۀ پیش‌رو، افغانستان شاهد واقعات کمتر ویروس کرونا خواهد بود.» آقای سمسور در مورد آخرین رقم موارد مثبت ویروس کرونا در کشور می‌افزاید که از مجموع ۳۲۵ نمونۀ مشکوک ویروس کرونا در جریان ۲۴ ساعت گذشته در آزمایشگاه‌های وزارت صحت عامه تنها ۴۰ مورد آن مثبت تشخیص شده است.

با ثبت ۴۰ واقعۀ جدید ویروس کرونا، شمار مجموعی موارد مثبت ویروس کرونا در کشور به ۳۸ هزار و ۲۴۳ مورد رسیده است. همچنان در یک شبانه‌روز گذشته سه بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته‌اند. با ثبت این موارد، شمار تلفات ناشی از این بیماری در سراسر کشور به یک‌هزار و ۴۰۹ نفر افزایش یافته است.

افزون بر این، در بیست‌وچهار ساعت گذشته ۶۱ بیمار کووید ۱۹ در کشور شفایاب شده‌اند. با ثبت این موارد، شمار شفایاب شده‌گان ویروس کرونا در کشور به ۲۹ هزار و ۳۱۵ نفر رسیده است.

آقای سمسور همچنان خاطرنشان می‌سازد که از آغاز هفتۀ روان تاکنون در کابل هیچ واقعۀ فوتی بیماران کووید ۱۹ به ثبت نرسیده و این امر بیان‌گر سیر نزولی و کاهش موارد ابتلا به ویروس کرونا به ویژه در شهر کابل است.