نان

وزارت مالیه: در برنامۀ توزیع نان خشک ۲.۸ میلیارد افغانی مصرف شده است

neshananews

14 June 2020

مسوولان وزارت مالیه می‌گویند که در برنامۀ توزیع نان خشک به شهروندان مستحق، حدود ۲.۸ میلیارد افغانی از بودجۀ مبارزه با ویروس کرونا مصرف شده است.

شمروزخان مسجدی، سخنگوی وزارت مالیه امروز (یک‌شنبه، ۲۵ جوزا) در توییتی نوشته است: «بودجۀ مصرف شده در برنامۀ توزیع نان خشک به افراد مستحق الی حال در حدود ۲.۸ میلیارد افغانی می‌باشد.» او در ادامه تأکید می‌ورزد که نهادهای مسوول باید ارقام را به گونۀ دقیق گزارش دهند.

با این حال، مسوولان شهرداری کابل می‌گویند که تنها در پایتخت حدود یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون افغانی در برنامۀ توزیع نان خشک، به مصرف رسیده است. در خبرنامۀ شهرداری کابل که امروز نشر شد، تصریح شده است که شهرداری کابل از تاریخ ۱۰ ثور به مدت ۴۰ روز بیش از ۱۱۵ میلیون نان برای شهروندان نیازمند شهر کابل توزیع کرده است.

گفتنی است که اخیراً مصاحبۀ داوود سلطان‌زوی، شهردار کابل با یکی از تلویزیون‌های خصوصی کشور، با واکنش تند شماری از شهروندان کشور روبه‌رو شده است. شهردار کابل در این مصاحبه گفته است که تنها در شهر کابل برای نیازمندان به ارزش 115 میلیارد افغانی نان توزیع شده است. شهرداری کابل اما این اظهارات آقای سلطان‌زوی را اشتباه لفظی عنوان می‌کند.

در خبرنامۀ شهرداری کابل در این مورد آمده است: «اخیراً در مصاحبه‌یی که از طرف یکی از تلویزیون‌های خصوصی کشور به نشر رسیده است، شهردار کابل لفظاً به دلیل این‌که در موارد پولی روند توزیع نان دخالتی نداشته است به جای یک میلیارد و 150 میلیون افغانی سهواً از 115 میلیارد افغانی یاد کرده است که مورد یاد شده تنها یک اشتباه لفظی است.