وزارت خارجه

وزیر خارجه در روزهای نزدیک به عربستان سفر می‌کند

neshananews

13 January 2021

وزارت خارجۀ اعلام کرده است که محمد حنیف اتمر، وزیر امور خارجۀ کشور در روزهای نزدیک به عربستان سفر خواهد کرد.

این وزارت امروز (چهارشنبه 24 جدی) با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که آقای اتمر پیش از چاشت امروز با جاسم الخالدی، سفیر عربستان سعودی در کابل دیدار کرده و دربارۀ سفر زودهنگامش به عربستان سعودی صحبت کرده است.

در خبرنامۀ وزارت خارجۀ کشور آمده است که روند صلح و تقویت همکاری‌های دو جانبه میان کابل و ریاض از موضوع‌های دیگری مورد بحث در این دیدار بوده است. بر اساس این خبرنامه، آقای اتمر در جریان سفر زودهنگام تلاش خواهد کرد در چوکات کارزار دیپلماتیک دولت افغانستان برای موفقیت روند صلح حمایت بیشتر ریاض را از این روند به دست بیاورد.

گفتنی است که دولت افغانستان به ابتکار وزارت خارجه به تازه‌گی کارزاری را برای موفقیت روند صلح آغاز کرده است. گفت‌وگو با نماینده‌گان ارشد دیپلماتیک کشورهای منطقه و جهان که در روند صلح دخیل هستند، محور اساسی این کارزار را شکل می‌دهد.

این کارزار در حالی به راه انداخته شده است که به تازه‌گی گمانه‌زنی‌ها از برقراری حکومت موفقت در کشور بر اساس توافق صلح دوحه میان هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان شدت گرفته است. با این حال، سرپرست سفارت امریکا در کابل می‌گوید که کشورش طرف‌دار برقراری حکومت موقت در افغانسان نیست.