Untitled

وقوع دو انفجار جداگانه در شهر کابل

neshananews

28 November 2020

فرماندهی پولیس ولایت کابل تأیید می‌کند که دو انفجار جداگانه در مربوطات حوزه‌های چهارم و ششم امنیتی این شهر به وقوع پیوسته است.

فردوس فرامرز، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت کابل می‌گوید که رویداد نخست حوالی ساعت 07:35 بامداد امروز (شنبه، هشتم قوس) در مسیر شهرک «امید سبز» از مربوطات حوزۀ ششم امنیتی شهر کابل صورت گرفته است. این انفجار در نزدیکی ساختمان جدید وزارت عدلیه به وقوع پیوسته است.

آقای فرامرز می‌افزاید که در این رویداد یک موتر نوع «فورد» هدف انفجار ماین مقناطیسی قرار گرفته است. به گفتۀ او، در این رویداد سه سرنشین این موتر زخم برداشته‌اند. هرچند هویت زخمیان این رویداد تاکنون مشخص نشده است، اما گفته می‌شود که این انفجار خانوادۀ یکی از وکلای پارلمان را هدف قرار داده است.

سخنگوی پولیس کابل همچنان وقوع انفجار دومی در ساحۀ «گولایی سینما» در خیرخانه از مربوطات حوزۀ یازدهم امنیتی شهر کابل را تأیید می‌کند. این انفجار ناشی از ماین مقناطیسی بوده که یک موتر نوع «لندکروزر» را هدف قرار داده است. در این انفجار دست‌کم چهار منسوب امنیتی زخمی شده‌اند.

تاکنون مسوولیت این دو رویدادها را هیچ گروهی بر عهده نگرفته است. مسوولان نهادهای امنیتی کشور اما گروه طالبان را عامل این حمله‌ها عنوان می‌دانند.