نیروهای نظامی در اندخوی

ولسوالی‌های چهارگانۀ اندخوی فاریاب از وجود طالبان پاک‌سازی شدند

neshananews

02 January 2021

قول اردوی 209 شاهین اعلام کرده است که در جریان عملیات «شاهین 119» ولسوالی‌های چهارگانۀ اندخوی در ولایت فاریاب از وجود طالبان پاک‌سازی شده‌اند.

قول اردوی 209 شاهین امروز (شنبه، سیزدهم جدی) در خبرنامه‌یی آورده است که عملیات «شاهین 119» از روز سه‌شنبۀ هفتۀ گذشته در ولسوالی‌های چهارگانۀ اندخوی، خواجه سبزپوش، قیصار و المار ولایت فاریاب آغاز شده است. خبرنامه می‌افزاید که در جریان این عملیات نظامی، ولسوالی‌های چهارگانۀ اندخوی و شاهراه «نمبر 2» میمنه به صورت کامل از وجود طالبان پاک‌سازی شده‌اند.

بر اساس معلومات قول اردوی 209 شاهین، در جریان این عملیات نظامی دست‌کم 286 جنگ‌جوی طالبان به شمول 42 عضو کلیدی این گروه کشته شده و 219 جنگ‌جوی دیگر این گروه به شمول 25 عضو کلیدی طالبان در این عملیات زخمی شده‌اند.

خبرنامۀ قول اردوی 209 شاهین خاطرنشان می‌سازد که در جریان این عملیات 29 قرارگاه، 84 موتر و ده‌ها تونل و خندق زیرزمینی این گروه نیز تخریب شده است.

گفتنی است که این عملیات نظامی در حالی در ولایت فاریاب راه‌اندازی شده است که طالبان همزمان با آغاز گفت‌وگوهای مستقیم صلح در قطر که حدود چهار ماه پیش کلید خورد، حمله‌های‌شان را بر نیروهای امنیتی کشور افزایش داده‌اند.