Taliban_0

ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی «خاش» بدخشان کشته شد

neshananews

06 June 2020

مسوولان امنیتی ولایت بدخشان می‌گویند که در نتیجۀ حملۀ جنگ‌جویان طالبان بر ولسوالی خاش این ولایت، ولسوال نام‌نهاد این گروه کشته شده و یک فرمانده خیزش‌های مردمی در این ولسوالی جان باخته است.

ثناءالله روحانی، سخنگوی پولیس بدخشان می‌گوید که در کنار حمیدالله، ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی خاش، دو تن از افراد‌ش نیز در درگیری شب گذشته (جمعه، شانزدهم جوزا) با نیروهای امنیتی در روستای «درخان» کشته شده‌اند. آقای روحانی می‌افزاید که در جریان این درگیری آقای مزاری، یکی از فرماندهان خیزش‌های مردمی در ولسوالی خاش با ده تن از افراد‌ش در برخورد با ماین جاسازی شده از سوی طالبان کشته شده‌ است.

سخنگوی فرماندهی پولیس بدخشان خاطرنشان می‌سازد که این فرمانده محلی با افرادش زمانی با ماین کنار جاده‌یی برخورد کرد است که می‌خواست به کمک نیروهای امنیتی جهت عقب زدن حملۀ طالبان به روستای درخان ولسوالی خاش برود.

مقام‌های امنیتی ولایت بدخشان می‌گویند که تحرکات جنگ‌جویان طالبان از شب گذشته بدین‌سو در ولسوالی خاش بیش‌تر شده است و نیروهای امنیتی برای سرکوب حمله‌های تهاجمی این گروه از مرکز به این ولسوالی رفته‌اند تا از توسعۀ جغرافیای جنگی طالبان جلوگیری کنند.