فوتی کرونا

ویروس کرونا؛ در 24 ساعت گذشته 10 بیمار جان باخته و 242 مورد جدید ثبت شده است

neshananews

22 May 2021

وزارت صحت عامه اعلام کرده که در ۲۴ ساعت گذشته 10 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و 242 مورد مثبت این ویروس در 14 ولایت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز (شنبه، اول جوزا) با نشر آمار روزانۀ ابتلا به ویروس کرونا در کشور می‌گوید که سه نفر در کابل، دو نفر در ننگرهار و یک – یک نفر در ولایت‌های بلخ، هلمند، لوگر، غزنی و کنر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

همچنان در یک شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و 493 نمونۀ مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های طبی کشور بررسی شده‌اند. در این میان، 242 مورد مثبت ویروس کرونا در 14 ولایت کشور شناسایی شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، 122 مورد در کابل، 28 مورد در بلخ، هژده مورد در میدان‌وردک، شانزده مورد در پروان، سیزده مورد قندهار، هشت – هشت مورد پنجشیر و هلمند، هفت – هفت مورد در غزنی و بدخشان، پنج – پنج مورد در ننگرهار و بغلان، دو – دو مورد در غور و سرپل و یک مورد مثبت این ویروس در ولایت نیمروز ثبت شده است.

به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به 65 هزار و 728 تن افزایش یافته است. از این میان 55 هزار و 886 تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و دو هزار و 802 تن دیگری در نتیجۀ ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند.