ویروس کرونا

ویروس کرونا؛ در 24 ساعت گذشته 10 نفر جان باخته و 83 مورد مثبت ثبت شده است

neshananews

26 December 2020

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در 24 ساعت گذشته 10 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و 83 مورد مثبت این ویروس در 17 ولایت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز (شنبه، ششم جدی) اعلام کرده است که چهار نفر در کابل، دو – دو نفر در بلخ و نیمروز و یک – یک نفر در بادغیس و میدان‌وردک بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

بر اساس آمار این وزارت، در یک شبانه‌روز گذشته 978 نمونۀ مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های طبی کشور بررسی شده‌اند. در این میان، 83 مورد مثبت ویروس کرونا در 17 ولایت کشور شناسایی شده است.

آمار وزارت صحت نشان می‌دهد که 25 مورد در کابل، دوازده مورد در پکتیکا، هفت – هفت مورد در تخار و نیمروز، شش مورد در بغلان، پنج مورد در پکتیا، سه – سه مورد در هلمند و کاپیسا، دو – دو مورد در قندهار، بلخ، پروان، خوست، ارزگان، و فاریاب و یک – یک مورد دیگر در ولایت‌های دایکندی، بدخشان و لوگر ثبت شده است.

به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به 51 هزار و 847 تن افزایش یافته است. از این میان 41 هزار و 12 تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و دو هزار و 158 تن دیگر در نتیجۀ ابتلا به این ویروس، جان باخته‌اند.