ویروس کرونا

ویروس کرونا؛ در 24 ساعت گذشته 12 نفر جان باخته و 84 مورد جدید ثبت شده است

neshananews

09 January 2021

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در 24 ساعت گذشته 12 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و 84 مورد مثبت این ویروس در 14 ولایت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز (شنبه، 20 جدی) اعلام کرده است که چهار نفر در فراه، سه نفر در کابل، دو – دو نفر در بلخ و خوست و یک نفر در پکتیا بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

همچنان در یک شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و سه نمونۀ مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های طبی کشور بررسی شده‌اند. در این میان، 84 مورد مثبت ویروس کرونا در 14 ولایت کشور شناسایی شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، نوزده مورد در کابل، شانزده – شانزده مورد در تخار و سرپل، هفت – هفت مورد در دایکندی و پنجشیر، چهار – چهار مورد در بلخ و لوگر، سه مورد در قندهار، دو – دو مورد در میدان‌وردک و فاریاب و یک – یک مورد دیگر در ولایت‌های پکتیا، بغلان، پروان و پکتیکا ثبت شده است.

به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به 53 هزار و 462 تن افزایش یافته است. از این میان 43 هزار و 740 تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و دو هزار و 279 تن دیگر در نتیجۀ ابتلا به این ویروس، جان باخته‌اند.