ویروس کرونا

ویروس کرونا؛ در 24 ساعت گذشته 14 نفر جان باخته و 57 مورد جدید ثبت شده است

neshananews

14 January 2021

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در 24 ساعت گذشته 14 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و 57 مورد مثبت این ویروس در 15 ولایت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز (پنج‌شنبه، 25 جدی) اعلام کرده است که پنج نفر در کابل، چهار نفر در هرات، دو نفر کندز و یک – یک نفر دیگر در ولایت‌های ننگرهار، کنر و ارزگان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

همچنان در یک شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و 802 نمونۀ مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های طبی کشور بررسی شده‌اند. در این میان، 57 مورد مثبت ویروس کرونا در 15 ولایت کشور شناسایی شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، دوازده مورد در هرات، هفت مورد در فاریاب، شش – شش مورد در کابل و ننگرهار، پنج مورد در خوست، چهار – چهار مورد در بغلان و لغمان، سه مورد در قندهار، دو – دو مورد در پکتیا، پروان و بدخشان و یک – یک نفر دیگر در ولایت‌های کندز، میدان‌وردک، لوگر و ارزگان ثبت شده است.

به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به 53 هزار و 831 تن افزایش یافته است. از این میان 45 هزار و 105 تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و دو هزار و 324 تن دیگر در نتیجۀ ابتلا به این ویروس، جان باخته‌اند.