فوتی کرونا سه

ویروس کرونا؛ در 24 ساعت گذشته 15 نفر جان باخته و 232 مورد مثبت ثبت شده است

neshananews

17 December 2020

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در 24 ساعت گذشته 15 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و 232 مورد مثبت این ویروس در 20 ولایت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز (پنج‌شنبه، 27 قوس) اعلام کرده است که پنج نفر در هرات، چهار نفر در کابل و یک – یک نفر دیگر در ولایت‌های ننگرهار، پکتیا، میدان‌وردک، پنجشیر، زابل و پکتیکا بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند.

همچنان در یک شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و 647 نمونۀ مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های طبی کشور بررسی شده‌اند. در این میان، 232 مورد مثبت ویروس کرونا در 20 ولایت کشور شناسایی شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، 82 مورد در هرات، 36 مورد در کابل، 25 مورد در تخار، پانزده مورد در فراه، دوازده مورد در قندهار، ده مورد در غور، هشت مورد در میدان‌وردک، هفت مورد در بغلان، پنج – پنج مورد در پنجشیر، کنر و ننگرهار، چهار مورد در غزنی، سه – سه مورد در ارزگان، زابل و نیمروز، دو – دو مورد در پروان و بادغیس و یک مورد دیگر در ولایت بدخشان ثبت شده است.

به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به 50 هزار و 202 تن افزایش یافته است. از این میان 38 هزار و 686 تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و دو هزار و 32 تن دیگر در نتیجۀ ابتلا به این ویروس، جان باخته‌اند.