فوتی کرونا

ویروس کرونا؛ در 24 ساعت گذشته 16 نفر جان باخته و 230 مورد مثبت ثبت شده است

neshananews

16 December 2020

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در 24 ساعت گذشته 16 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و 230 مورد مثبت این ویروس در 18 ولایت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز (چهارشنبه، 26 قوس) اعلام کرده است که سه – سه نفر در کابل و بلخ، دو – دو نفر در ننگرهار و هلمند و یک – یک نفر دیگر در ولایت‌های بغلان، پکتیا، تخار، پروان، میدان‌وردک و خوست بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

همچنان در یک شبانه‌روز گذشته دو هزار و 405 نمونۀ مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های طبی کشور بررسی شده‌اند. در این میان، 230 مورد مثبت ویروس کرونا در 18 ولایت کشور شناسایی شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، 71 مورد در کابل، 46 مورد در هرات، پانزده مورد در قندهار، چهارده مورد در پروان، دوازده مورد در بغلان، ده – ده مورد در بلخ و خوست، نُه مورد در هلمند، هشت مورد در لغمان، هفت مورد در کنر، پنج مورد در ننگرهار، چهار مورد در بدخشان، سه مورد در ارزگان، دو – دو مورد در فاریاب و کندز و یک – یک مورد دیگر در نورستان و جوزجان ثبت شده است.

به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به 49 هزار و 970 تن افزایش یافته است. از این میان، 38 هزار و 648 تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و دو هزار و 17 تن دیگر در نتیجۀ ابتلا به این ویروس، جان باخته‌اند.