ویروس کرونا

ویروس کرونا؛ در 24 ساعت گذشته 21 نفر جان باخته و 219 مورد مثبت ثبت شده است

neshananews

01 December 2020

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در 24 ساعت گذشته 21 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و 219 مورد مثبت این ویروس در 7 ولایت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز (سه‌شنبه، یازدهم قوس) اعلام کرده است هشت نفر در هرات، سه – سه نفر در کابل، قندهار و ننگرهار، دو نفر در بلخ و یک – یک نفر دیگر در ولایت‌های خوست و فاریاب بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

همچنان در یک شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و 650 نمونۀ مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های طبی کشور بررسی شده‌اند. در این میان، 219 مورد مثبت ویروس کرونا در 16 ولایت کشور شناسایی شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، 88 مورد در کابل، 21 مورد در قندهار، نوزده مورد در بلخ، هفده مورد در ننگرهار، چهارده مورد در هرات، ده – ده مورد در پروان و لوگر، هفت – هفت مورد در دایکندی و خوست، شش – شش مورد در نیمروز و میدان‌وردک، پنج مورد در لغمان، سه – سه مورد در غور و ارزگان، دو مورد در بادغیس و یک مورد دیگر در ولایت فراه ثبت شده است. به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به 46 هزار و 717 تن افزایش یافته است. از این میان 36 هزار و 907 تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و یک‌هزار و 800 تن دیگر در نتیجۀ ابتلا به این ویروس، جان باخته‌اند.