کرونا

ویروس کرونا؛ در 24 ساعت گذشته 21 نفر جان باخته و 271 مورد مثبت ثبت شده است

neshananews

23 December 2020

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در 24 ساعت گذشته 21 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و 271 مورد مثبت این ویروس در 22 ولایت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز (چهارشنبه، سوم جدی) اعلام کرده است که شش نفر در هرات، سه – سه نفر در ننگرهار و تخار، دو – دو نفر در قندهار و خوست و یک – یک نفر در کابل، بلخ، دایکندی، لغمان و کنر بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند.

همچنان در یک شبانه‌روز گذشته دو هزار و 57 نمونۀ مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های طبی کشور بررسی شده‌اند. در این میان، 271 مورد مثبت ویروس کرونا در 22 ولایت کشور شناسایی شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، 61 مورد در هرات، 59 مورد در کابل، هفده مورد در پروان، 13 مورد در کاپیسا، دوازده مورد در ننگرهار، یازده مورد در لغمان، ده – ده مورد در تخار، میدان‌وردک و پکتیکا، هشت مورد در خوست، هفت مورد در کنر، شش مورد در هلمند، پنج مورد در غزنی، چهار – چهار مورد در لوگر، غور و پنجشیر، سه مورد در قندهار و دو – دو مورد دیگر در ولایت‌های پکتیا، نیمروز، بادغیس و بدخشان ثبت شده است.

به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به 51 هزار و 360 تن افزایش یافته است. از این میان 39 هزار و 920 تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و دو هزار و 126 تن دیگر در نتیجۀ ابتلا به این ویروس، جان باخته‌اند.