کرونا ویروس

ویروس کرونا؛ در 24 ساعت گذشته 27 نفر جان باخته و 232 مورد مثبت ثبت شده است

neshananews

07 December 2020

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در 24 ساعت گذشته 27 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و 232 مورد مثبت این ویروس در 19 ولایت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز (دوشنبه، هفدهم قوس) اعلام کرده است که هشت نفر در هرات، چهار نفر در کابل، سه – سه نفر در قندهار و کندز و دو – دو نفر در بلخ، تخار، کاپیسا و زابل و یک نفر دیگر در ولایت پکتیا بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند.

همچنان در یک شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و 350 نمونۀ مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های طبی کشور بررسی شده‌اند. در این میان، 232 مورد مثبت ویروس کرونا در 19 ولایت کشور شناسایی شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، 48 مورد در کابل، 25 مورد در بلخ، 22 مورد در هرات، 21 مورد در پکتیا، پانزده – پانزده مورد در قندهار و پروان، چهارده مورد در سرپل، دوازده مورد در بغلان، ده مورد در ننگرهار، نه مورد در تخار، هشت مورد در لغمان، هفت مورد در کندز، شش – شش مورد در میدان‌وردک و زابل ، چهار مورد در لوگر، سه – سه مورد در نیمروز و فاریاب و دو – دو مورد دیگر در ولایت‌های ارزگان و دایکندی ثبت شده است.

به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به 48 هزار و 133 تن افزایش یافته است. از این میان، 37 هزار و 984 تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و یک‌هزار و 902 تن دیگر در نتیجۀ ابتلا به این ویروس، جان باخته‌اند.