فوتی کرونا سه

ویروس کرونا؛ در 24 ساعت گذشته 6 بیمار جان باخته و 275 مورد جدید ثبت شده است

neshananews

03 May 2021

وزارت صحت عامه اعلام کرده که در ۲۴ ساعت گذشته شش بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و 375 مورد جدید این ویروس در 20 ولایت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز (دوشنبه، سیزدهم ثور) اعلام کرده که سه نفر در هرات، دو نفر در لوگر و یک نفر در کابل بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

همچنان در یک شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و 911 نمونۀ مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های طبی کشور بررسی شده‌اند. در این میان، 275 مورد مثبت ویروس کرونا در 20 ولایت کشور شناسایی شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، 95 مورد در ننگرهار، 53 مورد در کابل، 26 مورد در قندهار، هژده مورد در نیمروز، سیزده مورد در میدان‌وردک، دوازده مورد در خوست، نُه مورد در بامیان، هشت مورد در بلخ، هفت – هفت مورد در لوگر، غزنی و لغمان، شش مورد در هلمند، پنج مورد در کاپیسا، دو – دو مورد در کنر و پنجشیر و یک – یک مورد در تخار، بغلان، پکتیا، بدخشان و ارزگان ثبت شده است.

به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به 60 هزار و 563 تن افزایش یافته است. از این میان 53 هزار و 561 تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و دو هزار و 648 تن دیگری در نتیجۀ ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند.