کرونا

ویروس کرونا؛ در 24 ساعت گذشته 6 بیمار جان باخته و 234 مورد جدید ثبت شده است

neshananews

04 May 2021

وزارت صحت عامه اعلام کرده که در ۲۴ ساعت گذشته شش بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و 234 مورد مثبت این ویروس در 17 ولایت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز (سه‌شنبه، چهاردهم ثور) با نشر آمار روزانۀ ابتلا به ویروس کرونا در کشور می‌گوید که دو – دو نفر در کابل و کنر و یک – یک نفر در ولایت‌های کندز و لغمان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

همچنان در یک شبانه‌روز گذشته دو هزار و 78 نمونۀ مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های طبی کشور بررسی شده‌اند. در این میان، 234 مورد مثبت ویروس کرونا در 17 ولایت کشور شناسایی شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، 81 مورد در ننگرهار، 31 مورد در کابل، 24 مورد قندهار، 23 مورد در بلخ، چهارده مورد در پکتیا، سیزده مورد در غزنی، دوازده مورد در هلمند، هفت مورد در میدان وردک، چهار – چهار مورد در کنر و پنجشیر، دو – دو مورد در ارزگان، پروان و بدخشان و یک – یک مورد مثبت این ویروس در ولایت‌های تخار و پکتیکا ثبت شده است.

به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به 60 هزار و 400 تن افزایش یافته است. از این میان 53 هزار و 272 تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و دو هزار و 650 تن دیگری در نتیجۀ ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند.