فوتی کرونا

ویروس کرونا؛ در 24 ساعت گذشته 6 نفر جان باخته و 98 مورد مثبت ثبت شده است

neshananews

30 December 2020

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در 24 ساعت گذشته 6 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و 98 مورد مثبت این ویروس در 18 ولایت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز (چهارشنبه، دهم جدی) اعلام کرده است سه نفر در نیمروز و یک – یک نفر در کابل، قندهار و بغلان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

همچنان در یک شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و 607 نمونۀ مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های طبی کشور بررسی شده‌اند. در این میان، 98 مورد مثبت ویروس کرونا در 18 ولایت کشور شناسایی شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه پانزده مورد در ننگرهار، سیزده مورد در هرات، یازده مورد در قندهار، نُه مورد در بغلان، هفت مورد در کابل، شش مورد در لغمان، پنج مورد در پکتیا، چهار – چهار مورد در بلخ، غور، فراه، پکتیکا و جوزجان، سه – سه مورد در ارزگان و تخار، دو – دو مورد در سرپل و خوست و یک – یک مورد در کنر و بامیان ثبت شده است.

به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به 52 هزار و 428 تن افزایش یافته است. از این میان 41 هزار و 901 تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و دو هزار و 195 تن دیگر در نتیجۀ ابتلا به این ویروس، جان باخته‌اند.