کرونا

ویروس کرونا؛ در 24 ساعت گذشته 6 نفر جان باخته و 84 مورد جدید ثبت شده است

neshananews

13 January 2021

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در 24 ساعت گذشته 6 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و 84 مورد مثبت این ویروس در 17 ولایت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز (چهارشنبه، 24 جدی) اعلام کرده است که چهار نفر در کابل و یک – یک نفر در ولایت‌های ننگرهار و نیمروز بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

همچنان در یک شبانه‌روز گذشته دو هزار و 109 نمونۀ مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های طبی کشور بررسی شده‌اند. در این میان، 84 مورد مثبت ویروس کرونا در 17 ولایت کشور شناسایی شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، هفده مورد در هرات، سیزده مورد در کابل، یازده مورد در ننگرهار، هشت – هشت مورد در فاریاب و خوست، پنج مورد در بلخ، چهار مورد در پروان، سه – سه مورد در کندز و هلمند، دو – دو مورد در قندهار، پکتیا، لغمان و پکتیکا و یک – یک مورد دیگر در ولایت‌های بامیان، نیمروز، بدخشان و لوگر ثبت شده است.

به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به 53 هزار و 774 تن افزایش یافته است. از این میان 44 هزار و 810 تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و دو هزار و 314 تن دیگر در نتیجۀ ابتلا به این ویروس، جان باخته‌اند.