کرونا

ویروس کرونا؛ در 24 ساعت گذشته 6 نفر جان باخته و 230 مورد مثبت ثبت شده است

neshananews

08 December 2020

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در 24 ساعت گذشته 6 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و 230 مورد مثبت این ویروس در 18 ولایت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز (سه‌شنبه، هجدهم قوس) اعلام کرده است که دو نفر در کابل و یک – یک نفر در هرات، نیمروز، قندهار و هلمند بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

همچنان در یک شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و 654 نمونۀ مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های طبی کشور بررسی شده‌اند. در این میان، 230 مورد مثبت ویروس کرونا در 18 ولایت کشور شناسایی شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه 73 مورد در کابل، 87 مورد در کابل، هژده مورد در تخار، پانزده مورد در پروان، چهارده مورد در قندهار، سیزده مورد در کاپیسا، دوازده – دوازده مورد در هرات و غزنی، ده مورد در بلخ، نُه – نُه مورد در ننگرهار و هلمند، هشت – هشت مورد در لغمان و پنجشیر، چهار – چهار مورد در میدان‌وردک و ارزگان، سه مورد در غور، دو مورد در نیمروز و یک مورد در بادغیس ثبت شده است.

به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به 48 هزار و 363 تن افزایش یافته است. از این میان 38 هزار و 33 تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و یک‌هزار و 908 تن دیگر در نتیجۀ ابتلا به این ویروس، جان باخته‌اند.