کرونا

ویروس کرونا؛ در 24 ساعت گذشته 7 بیمار جان باخته و 176 مورد جدید ثبت شده است

neshananews

20 April 2021

وزارت صحت عامه اعلام کرده که در ۲۴ ساعت گذشته هفت بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و 176 مورد مثبت این ویروس در 19 ولایت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز (سه‌شنبه، 31 حمل) اعلام کرده است که سه – سه بیمار در کابل و کنر و یک بیمار در ننگرهار بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

همچنان در یک شبانه‌روز گذشته دو هزار و 159 نمونۀ مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های طبی کشور بررسی شده‌اند. در این میان، 176 مورد مثبت ویروس کرونا در 11 ولایت کشور شناسایی شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، 56 مورد در کابل، 49 مورد در ننگرهار، یازده مورد در لغمان، ده مورد در بلخ، شش مورد در قندهار، پنج – پنج مورد در هرات، کندز، چهار – چهار مورد در لوگر، بادغیس، سه – سه مورد در پکتیا، بدخشان، دو – دو مورد در پروان، بامیان و خوست و یک – یک مورد مثبت این ویروس در ولایت‌های تخار، بغلان و میدان‌وردک ثبت شده است.

به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به 58 هزار و 213 تن افزایش یافته است. از این میان 52 هزار و 272 تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و دو هزار و 557 تن دیگر در نتیجۀ ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند.