کرونا

ویروس کرونا؛ در 24 ساعت گذشته 7 نفر جان باخته و 120 مورد جدید ثبت شده است

neshananews

07 January 2021

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در 24 ساعت گذشته 7 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و 120 مورد مثبت این ویروس در 16 ولایت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز (پنج‌شنبه، هژدهم جدی) اعلام کرده است که سه نفر در فراه، دو نفر در کابل و یک – یک نفر دیگر در ولایت‌های ننگرهار و کندز بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

همچنان در یک شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و 666 نمونۀ مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های طبی کشور بررسی شده‌اند. در این میان، 120 مورد مثبت ویروس کرونا در 16 ولایت کشور شناسایی شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، 22 مورد در هرات، سیزده مورد در غور، دوازده – دوازده مورد در فراه و فاریاب، هفت – هفت مورد در کابل، قندهار، زابل، بادغیس، لغمان و کنر، شش – شش مورد در تخار و پروان، سه مورد در کاپیسا، دو مورد در بلخ و یک – یک مورد در بامیان و نیمروز ثبت شده است.

به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به 53 هزار و 327 تن افزایش یافته است. از این میان 43 هزار و 291 تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و دو هزار و 260 تن دیگر در نتیجۀ ابتلا به این ویروس، جان باخته‌اند.