کرونا دوم

ویروس کرونا؛ در 24 ساعت گذشته 7 نفر جان باخته و 102 مورد مثبت ثبت شده است

neshananews

04 January 2021

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در 24 ساعت گذشته 7 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و 102 مورد مثبت این ویروس در 14 ولایت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز (دوشنبه، پانزدهم جدی) اعلام کرده است که دو – دو نفر در کابل و غزنی و یک – یک نفر دیگر در ولایت‌های ننگرهار، پکتیکا و فاریاب بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

همچنان در یک شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و 575 نمونۀ مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های طبی کشور بررسی شده‌اند. در این میان، 102 مورد مثبت ویروس کرونا در 14 ولایت کشور شناسایی شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، 52 مورد در هرات، سیزده مورد در تخار، هفت – هفت مورد در کابل و قندهار، پنج مورد در کاپیسا، چهار مورد در دایکندی، سه مورد در ننگرهار، دو – دو مورد در بغلان، نیمروز، کنر و یک – یک مورد دیگر در ولایت‌های بلخ، هلمند، غور و سرپل ثبت شده است.

به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به 53 هزار و 11 تن افزایش یافته است. از این میان 42 هزار و 530 تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و دو هزار و 237 تن دیگر در نتیجۀ ابتلا به این ویروس، جان باخته‌اند.