کرونا

ویروس کرونا؛ در 24 ساعت گذشته 9 نفر جان باخته و 125 مورد جدید ثبت شده است

neshananews

20 January 2021

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در 24 ساعت گذشته نُه بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و 125 مورد مثبت این ویروس در 15 ولایت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز (چهارشنبه، اول دلو) اعلام کرده است که دو – دو نفر در کابل و هرات و یک – یک نفر دیگر در ولایت‌های پکتیا، بغلان، پروان، کندز و میدان‌وردک بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

همچنان در یک شبانه‌روز گذشته دو هزار و 385 نمونۀ مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های طبی کشور بررسی شده‌اند. در این میان، 125 مورد مثبت ویروس کرونا در 15 ولایت کشور شناسایی شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، 40 مورد در فاریاب، 34 مورد در هرات، ده مورد در کابل، هشت مورد در ننگرهار، هفت مورد در لغمان، شش مورد در نیمروز، پنج مورد در قندهار، چهار مورد در سرپل، سه مورد در میدان‌وردک، دو – دو مورد در پکتیا و بدخشان و یک – یک مورد دیگر در پروان، بامیان، زابل و ارزگان ثبت شده است.

به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به 54 هزار و 403 تن افزایش یافته است. از این میان 46 هزار و 759 تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و دو هزار و 363 تن دیگر در نتیجۀ ابتلا به این ویروس، جان باخته‌اند.