کرونا هرات

ویروس کرونا؛ شمار مبتلایان در هرات از مرز 400 نفر گذشت

عاطفه غفوری

27 April 2020

مسوولان ریاست صحت عامۀ ولایت هرات می‌گویند که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این ولایت از مرز ۴۰۰ نفر گذشته است.

محمد رفیق شیرزی، سخنگوی ریاست صحت عامۀ هرات در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که با ثبت ۳۳ مورد تازه از ابتلا به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته، شمار افراد آلوده به این ویروس در هرات به ۴۲۳ نفر رسیده است. آقای شیرزی می‌افزاید که در میان 33 مورد تازه، ۲۳ مرد و ۱۰ زن شامل هستند.

همزمان با این، سخنگوی ریاست صحت عامۀ ولایت هرات از جان باختن ۳ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در ۴۸ ساعت گذشته در این ولایت خبر می‌دهد. آقای شیرزی خاطرنشان می‌سازد که این قربانیان شامل دو مرد ۴۵ و ۵۵ ساله و یک خانم ۶۵ ساله می‌باشند که به دلیل شدت بیماری جان باخته‌اند.

با این حال، از مجموع ۴۲۳ فرد مبتلا به ویروس کرونا در هرات ۱۰ بیمار تاکنون جان باخته‌اند. مسوولان ریاست صحت عامۀ ولایت هرات می‌گویند که دست‌کم ۱۰۲ بیمار دیگر پس از ابتلا به ویروس کرونا دوباره صحت‌یاب شده‌اند.

این درحالی است که از بامداد امروز (دوشنبه، هشتم ثور) قیودات وضع شده بر گشت‌و‌گذار در شهر هرات برطرف شده است. مردم در این شهر به گونۀ عادی رفت‌وآمد می‌کنند. هرچند ادارۀ محلی هرات تاکنون دربارۀ برداشتن قیودات وضع شده بر گشت‌وگذار در این ولایت توضیحی ارایه نکرده است، اما شماری از پزشکان نسبت به پیامدهای این اقدام ابراز نگرانی می‌کنند.