پرتاب هاوان

پرتاب هاوان از سوی طالبان در فاریاب؛ چهار فرد ملکی به شمول دو کودک جان‌ باختند

neshananews

25 July 2020

مسوولان امنیتی در ولایت فاریاب می‌گویند که در بیست‌وچهار ساعت گذشته در دو رویداد جداگانه در ولسوالی‌های دولت‌آباد و شیرین‌تگاب این ولایت چهار فرد ملکی به شمول کودک کشته شده‌ و ده غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

محمد کریم یورش، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت فاریاب امروز (شنبه، چهارم اسد) به خبرگزاری نشانه می‌گوید: «پس از چاشت روز گذشته بر اثر پرتاب هاوان از سوی گروه طالبان بر مرکز ولسوالی شیرین‌تگاب این ولایت دو تن از افراد ملکی جان باخته و ده تن دیگر زخم برداشته‌اند.» آقای یورش می‌افزاید که طالبان پنج هاوان را بالای پاسگاه‌های نیروهای امنیتی پرتاب کردند، اما این هاوان‌ها افراد ملکی را هدف قرار داده است.

سخنگوی پولیس فاریاب اضافه می‌کند که در یک رویداد دیگری بر اثر پرتاب چهار هاوان از سوی گروه طالبان بر بازار ولسوالی دولت‌آباد این ولایت، دو کودک جان باخته است. به گفتۀ آقای یورش، طالبان هاوان را به قصد ضربه زدن به نیروهای امنیتی پرتاب می‌کنند اما در بیش‌تر موارد افراد ملکی قربانی می‌شوند.

این در حالی‌ است که ماه گذشته نیز بر اثر پرتاب هاوان در ولسوالی قرغان این ولایت یک فرد ملکی کشته شده و  سه تن دیگر زخمی شده‌اند.