روستاهای فاریاب

پولیس فاریاب: 37 روستا در دو ولسوالی از وجود جنگ‌جویان طالبان پاک‌سازی شده است

محمدجان آریا

31 August 2020

مسوولان امنیتی در ولایت فاریاب می‌گویند که در جریان ۲۴ ساعت گذشته ۳۷ روستای بزرگ و کوچک در ولسوالی‌های اندخوی و قرغان این ولایت از وجود جنگ‌جویان طالبان پاک‌سازی شد است.

محمدکریم یورش، سخنگوی پولیس فاریاب امروز (دوشنبه، دهم سنبله) در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که در جریان عملیات پاک‌سازی و نبردهای جداگانه در ولسوالی‌های اندخوی و قرغان هژده جنگ‌جوی طالبان کشته شده و ده تن دیگر آنان زخمی شده‌اند. آقای یورش می‌افزاید که در جریان پاک‌سازی و تلاشی روستاها از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، قرارگاه‌ها و محل اخاذی طالبان نیز نابود شده‌اند.

سخنگوی پولیس فاریاب خاطرنشان می‌سازد که یک ذخیره‌گاه مهمات جنگی طالبان نیز از سوی نیروهای امنیتی کشف و ضبط شده است. به گفتۀ او، چهارده عراده موترسایکل مربوط به جنگ‌جویان طالبان نیز به دست نیروهای امنیتی افتاده است. آقای یورش اضافه می‌کند که در جریان عملیات پاک‌سازی روستاها در ولایت فاریاب، شش حلقه ماین نیز کشف و از سوی گروه انجنیری نیروهای امنیتی و دفاعی کشور خنثا شده‌اند.

این در حالی است که از دو هفته به این‌سو عملیات پاک‌سازی شاهراه نمبر یک ولایت جریان دارد. طبق آخرین گزارش ارتش، یک روستای مهم و استراتژیک طالبان از استقامت شهر میمنه به سوی ولسوالی خواجه‌سبزپوش نیز از کنترل جنگ‌جویان طالبان خارج شده است. قرار گزارش مسوولان امنیتی و دفاعی در ولایت فاریاب، عملیات شاهین ۱۱۷ تا پاک‌سازی کامل مسیر شاهراه نمبر یک فاریاب ادامه خواهد داشت. این عملیات پس از سه سال آغاز شده است.