سردسته مواد فروش مخدر

پولیس کندز از بازداشت یک سردستۀ مافیای مواد مخدر خبر می‌دهد

neshananews

28 September 2020

مسوولان امنیتی در ولایت کندز می‌گویند که یک قاچاق‌بر و سردستۀ باند مافیای مواد مخدر در زون شمال از سوی کارمندان مبارزه با مواد مخدر در این ولایت بازداشت شده است.

هجرت‌الله اکبری، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت کندز می‌گوید که حاجی خال محمد، مشهور به «حاجی ملا» از کمربند عبوری پل آلچین در شهر کندز بازداشت شده است. آقای اکبری می‌افزاید که حاجی ملا یکی از بزرگ‌ترین قاچاق‌بران مواد مخدر در زون شمال است.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت کندز خاطرنشان می‌سازد که این قاچاق‌بر مواد مخدر از چندین سال به این‌سو زیر تعقیب پولیس قرار داشت. به گفتۀ او، امر بازداشت حاجی ملا چندین بار از سوی دادستانی استیناف ولایت کندز صادر شده است، اما پولیس کندز موفق به بازداشت او نشده است.

آقای اکبری همچنان می‌گوید که متهم زیر نظارت پولیس قرار دارد و پس از بررسی‌های ابتدایی پرونده او به دادستانی کل فرستاده خواهد شد.

این در حالی است که همه‌ساله با فرا رسیدن فصل برداشت کوکنار، ده‌ها قاچاق‌بر مواد مخدر با محموله‌های قاچاقی‌شان در ولایت‌های شمال کشور بازداشت می‌شوند. از این پیش در ماه اسد نیز یک قاچاق‌بر مواد مخدر با ۹۵ کپسول پر از هرویین از سوی کارمندان بخش مبارزه با مواد مخدر فرماندهی پولیس ولایت کندز بازداشت شده است.