فرماندهی پولیس کندز

پولیس کندز چهار نفر را به ظن فعالیت‌های استخباراتی بازداشت کرد

neshananews

18 May 2021

مسوولان امنیتی در کندز می‌گویند که چهار نفر به ظن فعالیت‌های استخباراتی و برنامه‌ریزی حمله‌های تروریستی در این ولایت بازداشت شده‌اند.

انعام‌الدین رحمانی، مسوول رسانه‌یی فرماندهی پولیس ولایت کندز امروز (سه‌شنبه، ۲۸ ثور) در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که این چهار نفر از سوی کارمندان بخش مبارزه با تروریسم فرماندهی پولیس ولایت کندز بازداشت شده‌اند.

آقای رحمانی می‌افزاید که این افراد از مدت‌ها به این‌سو زیر نظارت و پیگرد ارگان‌های کشفی و استخباراتی پولیس قرار داشتند. به سخن آقای رحمانی، شایعه‌پراکنی، کارهای استخباراتی و راه‌اندازی برنامه‌های تروریستی اتهام‌هایی‌اند که بر این چهار نفر وارد شده است.

مسوولان فرماندهی پولیس ولایت کندز خاطرنشان می‌سازند که این افراد از مرکز و ولسوالی‌های کندز بازداشت شده‌اند. آقای رحمانی اما دربارۀ این ‌که افراد بازداشت با کدام گروه تروریستی پیوند دارند، جزییات نمی‌دهد.

بر اساس خبرنامۀ پولیس کندز، این افراد به انجام فعالیت‌های تروریستی در سطح ولایت کندز اعتراف کرده‌اند. پرونده‌های این افراد به ارگان‌های عدلی و قضایی فرستاده شده است.

این در حالی است که اعضای گروه‌های تروریستی از جمله داعش، القاعده و گروه طالبان در ولایت‌های کشور به گونۀ آزادانه به فعالیت‌های استخباراتی و نظامی می‌پردازند. دولت در شناسایی و بازداشت همۀ این افراد ناتوان است.