انفجار ماین

چهار کارمند پولیس در انفجار ماین کنار جاده‌یی در جوزجان زخم برداشتند

neshananews

29 November 2020

مسوولان امنیتی در ولایت جوزجان می‌‎گویند که چهار کارمند پولیس در انفجار ماین کنار جاده‌یی در شاهراه نمبر یک ولایت جوزجان، زخمی شده‌اند.

عبدالواحد وجدان، فرمانده پولیس ولایت جوزجان به خبرگزاری نشانه می‌گوید که این رویداد چاشت امروز (یک‌شنبه، نهم قوس) در روستای شاه‌میرزا از مربوطات ولسوالی خانقاه این ولایت اتفاق افتاده است. آقای وجدان می‌افزاید که تانک‌ هاموی حامل این کارمندان پولیس در کنار شاهراه با ماین کنار ‌جاده‌یی برخورد کرده است.

در همین‌حال، مسعود ندیم، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت جوزجان توضیح می‌دهد که زخمیان این رویداد کارمندان پولیس شاهراه ولایت جوزجان هستند و هنگام انفجار این ماین در حال گشت‌زنی بودند. آقای ندیم خاطرنشان می‌سازد که زخمیان این رویداد به شفاخانۀ ملکی در شهر شبرغان منتقل شده‌اند.

شاه‌میرزا در مسیر شاهراه نمبر یک جوزجان – بلخ، یکی از ناامن‌ترین موقعیت به شمار می‌رود. از دو سال به این‌سو جنگ‌جویان گروه طالبان با افراز ایست‌های بازرسی در روستای شاه‌میرزا از نِفت‌کش‌ها و موترهای باربری پول دریافت می‌کنند. پیش از این‌ نیز در هفتۀ گذشته تانک حامل آمر امنیت فرماندهی پولیس ولایت جوزجان در ولسوالی فیض‌آباد این ولایت با ماین کنار جاده‌یی برخورد کرد و در نتیجۀ آن چهار سرباز به شمول شاه‌آغا شتاب، آمر امنیت‌ پولیس ولایت جوزجان زخمی شدند.