رسانه ها

کمیتۀ مصونیت خبرنگاران: تداوم کشتار خبرنگاران آزادی بیان را با خطر روبه‌رو می‌سازد

neshananews

02 January 2021

کمیتۀ مصونیت خبرنگاران کشور می‌گوید که تداوم کشتار خبرنگاران، آزادی بیان و رسانه‌های آزاد در کشور را با خطر نابودی روبه‌رو می‌سازد.

این کمیته امروز (شنبه، سیزدهم جدی) با نشر خبرنامه‌یی حکومت را به بی‌توجهی در امر تأمین امنیت خبرنگاران و فعالان رسانه‌یی متهم می‌کند. مسوولان این کمیته با اشاره به ترور بسم‌الله عادل ایماق، مدیر مسوول رادیو صدای غور می‌گویند که حکومت محلی غور در محافظت از او سهل‌انگاری کرده است.

کمیتۀ مصونیت خبرنگاران در این خبرنامه ضمن تأکید به بررسی دقیق قضیۀ ترور آقای ایماق، می‌افزاید که حکومت باید تدابیر جدی را برای حفاظت از جان خبرنگاران روی دست بگیرد.

مسوولان این کمیته همچنان از تداوم حمله‌های هدف‌مند علیه خبرنگاران و فعالان رسانه‌یی در کشور ابراز نگرانی می‌کنند و خاطرنشان می‌سازند، اگر تدابیر جدی برای جلوگیری از حمله‌های هدف‌مند علیه خبرنگاران روی دست گرفته نشود، خطر نابودی آزادی بیان و رسانه‌های آزاد کشور با تمام قوت وجود خواهد داشت.

گفتنی است که حمله‌های هدف‌مند علیه خبرنگاران و فعالان رسانه‌یی از چندی به این‌سو افزایش یافته است. بر اساس آمار دفتر گزارش‌گران بدون مرز دست‌کم شش خبرنگار در جریان سال 2020 در افغانستان کشته شده‌اند. افزایش این حمله‌ها نگرانی خبرنگاران را از ادامۀ کار در رسانه‌های کشور افزایش داده است.