روز سرباز

گرامی‌داشت از روز ملی «سرباز» با راه‌اندازی رژۀ نظامی در کابل

neshananews

27 February 2021

نهم حوت «روز ملی سرباز» با برگزاری مراسم‌ ویژه و اجرای رژۀ نظامی در کابل گرامی‌داشت شد. وزارت دفاع ملی مراسم ویژه‌یی را برای گرامی‌داشت از روز ملی سرباز در کابل برگزار کرده است. نیروهای ارتش ملی طی این مراسم رژۀ نظامی اجرا کردند.

شاه محمد میاخیل، معاون نخست وزارت دفاع ملی امروز (شنبه، نهم حوت) نیروهای امنیتی و دفاعی را حافظ استقلال و تمامیت ارضی کشور عنوان می‌کند. آقای میاخیل در این مراسم می‌گوید که نظامیان کشور هم‌اکنون در صف مبارزه با تروریسم بین‌المللی قرار دارند. به سخن او، مبارزۀ این نیروها برای تأمین صلح و ثبات در کشور در تاریخ ثبت خواهد شد.

آقای میاخیل خاطرنشان می‌سازد که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور برای حفظ نظام و ارزش‌های جمهوریت همه‌روزه قربانی می‌دهند. او یادآور می‌شود که حفظ نظام جمهوری و قانون اساسی در روند صلح یک نیاز اساسی است و سربازان برای حفظ این دو ارزش از سال‌ها به این‌سو قربانی می‌دهند.

قابل یادآوری است که از نهم حوت، روز ملی سرباز، افزون بر کابل در همۀ ولایت‌های کشور با برگزاری مراسم‌ ویژه‌یی گرامی‌داشت شده است. از این روز در حالی گرامی‌داشت می‌شود که روند جاری صلح تاکنون نتیجۀ مشخصی در پی ندارد و به نظر می‌رسد که درگیری‌ها میان نیروهای ارتش و جنگ‌جویان طالبان در بهار پیش‌رو افزایش یابد.