نیروهای امنیتی در پچیراگام

گزارش دو ماهۀ ارتش: بیش از یک‌هزار جنگ‌جوی طالبان در هلمند و نیمروز کشته شده‌اند

neshananews

20 February 2021

قول اردوی 215 میوند اعلام کرده است که در جریان دو ماه گذشته بیش از یک‌هزار جنگ‌جوی طالبان به شمول اعضای خارجی این گروه در ولایت‌های هلمند و نیمروز کشته شده‌اند.

این قول اردو امروز (شنبه، دوم حوت) با نشر خبرنامه‌یی می‌نویسد که این افراد در مربوطات ولسوالی‌های ناوه، نادعلی، نهرالسراج و حومه‌های شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند و ولسوالی‌های ارغنداب و میزان ولایت نیمروز کشته شده‌اند.

در خبرنامۀ این قول اردو آمده است که اعضای شبکۀ القاعده و اعضای بلوچ، پنجابی و وزیرستانی در میان این کشته شده‌گان شامل بوده‌اند. قول اردوی 215 میوند آمار مشخصی از کشته شده‌گان جنگ‌جویان خارجی در این دو ولایت ارایه نمی‌کند، اما می‌افزاید که 313 جنگ‌جوی دیگر طالبان در جریان دو ماه گذشته در این دو ولایت زخم برداشته‌اند.

قول اردوی 215 میوند با اشاره به سایر درگیری‌های مسلحانه میان نیروهای ارتش و جنگ‌جویان گروه طالبان در این دو ولایت یادآور می‌شود که بیش از یک‌هزار و یک‌صد حلقه‌ ماین جاسازی شده در این مدت نیز از سوی ارتش خنثا شده و بیش از 60 ذخیره‌گاه مواد انفجاری طالبان کشف و تخریب شده است.

طالبان اما تاکنون دربارۀ این گزارش قول اردوی 215 میوند واکنشی نشان نداده‌اند.

قابل یادآوری است که ولایت‌های جنوبی نیمروز و هلمند در جریان ماه‌های گذشته گواه درگیری‌های دوام‌دار میان نیروهای ارتش ملی و جنگ‌جویان طالبان بوده است. صدها خانواده در این دو ولایت بر اثر این درگیری‌ها از خانه‌های‌شان بی‌جا شده‌اند.