موترها

گشت‌وگذار موترهای فاقد اسناد در سطح شهرها ممنوع شد

neshananews

13 March 2021

وزارت امور داخله اعلام کرده است که مهلت ثبت موترهای فاقد اسناد پایان یافته و موترهایی که دارای جواز سیر قانونی نباشند، از این پس اجازۀ گشت‌وگذار در شهرها را نخواهند داشت.

وزارت امور داخله امروز (شنبه، 23 حوت) در خبرنامه‌یی می‌نویسد که گروه‌های تروریستی در انفجارهای بزرگ بیشتر از موترهای فاقد اسناد استفاده می‌کنند و برای جلوگیری از این دست رویدادها جلو گشت‌وگذار موترهای بی‌اسناد گرفته می‌شود.

در خبرنامۀ وزارت امور داخله همچنان آمده است که افزون بر این که موترهای بی‌اسناد در سطح شهرها به ویژه در کابل توسط دولت مصادره می‌شود، مالکان موترهای فاقد اسناد نیز به دلیل سرپیچی از تصمیم دولت زیر نظارت قرار خواهند گرفت.

این در حالی است وزارت امور داخله پیش از زمستان امسال برای مالکان موترهای فاقد اسناد مهلت سه ماهه تعیین کرد. در این جریان شمار زیادی از موترهای بی‌اسناد جواز سیر دریافت کردند.

وزارت امور داخله می‌گوید که این اقدام‌ به منظور مبارزه با حمله‌های انفجاری در شهرها روی دست گرفته شده است. گروه‌های تروریستی در بیشتر موارد مواد انفجاری را در موترهای فاقد اسناد جاسازی و در محلات عامه یا پاسگاه‌های نظامی منفجر می‌سازند. در بیشتر این انفجارها افراد ملکی قربانی می‌شوند.