مسجد

یک عالم دین در ننگرهار ترور شد

neshananews

15 July 2020

در ادامۀ ترور عالمان دین در کشور، مسوولان محلی در ولایت ننگرهار می‌گویند که افراد مسلح ناشناس یک عالم دین و یک باشندۀ ولسوالی چپرهار این ولایت را ترور کرده‌اند.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار می‌گوید که افراد مسلح ناشناس پس از ظهر امروز (چهارشنبه، ۲۵ سرطان) دو غیرنظامی به شمول یک عالم دین را در ولسوالی چپرهار این ولایت کشته و یک تن دیگر را زخمی کرده‌اند. آقای خوگیانی جزییات بیش‌تر ارایه نکرده است.

از این پیش، در یک رویداد مشابه دیگر در ولسوالی سیدخیل ولایت پروان بامداد امروز شیخ‌ عبدالحق، امام مسجد «اوغورسنگ» همراه با برادرش از سوی افراد ناشناس ترور شدند. مسوولان محلی پروان می‌گویند که این امام مسجد زمانی ترور شده است که درحال حرکت به سوی مسجد بوده است. تاکنون فرد و یا گروهی مسوولیت این دو رویداد جداگانه را برعهده نگرفته است.

این در حالی است که در این اواخر ترور عالمان دین در کشور افزایش یافته است. چندی پیش در یک سلسله ترورهای زنجیره‌یی در کابل، محمد ایاز نیازی عالم دین و خطیب مسجد وزیرمحمد اکبر خان و عزیزالله مفلح خطیب مسجد شیرشاه سوری در کارتۀ چهار کابل با انفجار مواد انفجاری جاسازی شده کشته شدند.