نیروهای امنیتی

یک فرمانده ارشد طالبان همراه با چهار جنگ‌جویش در جوزجان کشته شد

neshananews

08 November 2020

مسوولان محلی در ولایت جوزجان می‌گویند که در یک‌ درگیری مسلحانه میان‌ نیروهای امنیتی و گروه طالبان در ولسوالی فیض‌آباد این ولایت یک فرمانده ارشد طالبان به نام قدیر حقمل با چهار جنگ‌جوی دیگر این گروه کشته شده است.

معروف آذر، سخنگوی والی جوزجان در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که جنگ‌جویان گروه طالبان پیش از چاشت امروز (یک‌شنبه، هژدهم عقرب) به شکل گروهی بالای پاسگاه‌های امنیتی در روستای حیدرآباد از مربوطات ولسوالی فیض‌آباد حمله کردند. آقای آذر می‌افزاید که در این درگیری یک فرمانده ارشد طالبان و چهار جنگ‌جوی دیگر گروه طالبان کشته شدند. به سخن او، شماری از جنگ‌جویان دیگر طالبان در این درگیری زخمی شدند، اما شمار آنان تاکنون مشخص نشده است.

سخنگوی والی جوزجان زخمی شدن یک سرباز پولیس محلی را در این درگیری تأیید می‌کند و می‌گوید که وضعیت امنیتی در روستای حیدرآباد دوباره به حالت عادی برگشته است.

این در حالی است که در یک ماه گذشته این پنجمین باری است که جنگ‌جویان طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در ولسوالی فیض‌آباد ولایت جوزجان حمله می‌کنند. ولسوالی فیض‌آباد در مسیر شاهراه تجارتی آقینه – بلخ قرار گرفته است و از همین‌رو، طالبان می‌خواهند کنترل این شاهراه را به دست بگیرند.