قاچاقبر

یک قاچاق‌بر با 19 کیلوگرام مواد مخدر در تخار بازداشت شد

محمدجان آریا

26 September 2020

مسوولان امنیتی در ولایت تخار یک قاچاق‌بر مواد مخدر را با شانزده کیلوگرام چرس و سه کیلوگرام تریاک بازداشت کرده‌اند. این قاچاق‌بر هنگام انتقال این محمولۀ مواد مخدر از ولایت بدخشان به تخار بازداشت شده است.

خلیل ایثار، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت تخار امروز (شنبه، پنجم میزان) می‌گوید که از نزد متهم ۳۳ بستۀ چرس به وزن شانزده کیلوگرام و سه کیلوگرام تریاک کشف و ضبط شده است. آقای ایثار می‌افزاید که این محمولۀ مواد مخدر در یک موتر نوع سراچه به گونۀ ماهرانه جاسازی شده بود. به سخن او، این محمولۀ مواد مخدر در یک عملیات پلان شده از سوی کارمندان مبارزه با مواد مخدر فرماندهی پولیس ولایت تخار هنگام عبور از پاسگاه امنیتی «ملک‌های خطایان» ضبط شده است.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت تخار خاطرنشان می‌سازد که در پیوند به قاچاق این محمولۀ مواد مخدر، یک‌ باشندۀ ولایت کندز همراه با موتر‌ش بازداشت شده است. پولیس ولایت تخار بررسی‌های ابتدایی را در این پیوند آغاز کرده‌اند.

این در حالی است که باشنده‌گان ولایت تخار از افزایش شمار معتادان و دست‌فروشان مواد مخدر در این ولایت شاکی هستند. آنان از نیروهای امنیتی و حکومت محلی می‌خواهند که جلو قاچاق مواد مخدر را به داخل شهر تالقان بگیرند.