بازداشت

یک کارمند دولتی در فاریاب به اتهام رشوه‌ستانی بازداشت شد

neshananews

17 November 2020

مسوولان امنیتی در ولایت فاریاب می‌گویند که مسوول توزیع تنخواه آمریت شهدا و معلولان به جرم رشوه‌ستانی از بازمانده‌گان شهدا بازداشت شده است. این فرد به دریافت ۹۲ هزار و 500 افغانی رشوه متهم می‌باشد.

محمدکریم یورش، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت فاریاب در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که مسوول توزیع تنخواه آمریت شهدا و معلولان دیروز (دوشنبه، ۲۶ عقرب) هنگام دریافت رشوه از بازمانده‌گان شهدای نظامی پولیس بازداشت شده است. آقای یورش می‌افزاید که کارمندان آمریت کشف جرایم اقتصادی پولیس ولایت فاریاب از مدتی این متهم را زیر نظر داشتند.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت فاریاب خاطرنشان می‌سازد که این متهم از بازمانده‌گان شهدای نظامی برای اجرای تنخواه و امتیازهای شهدای‌شان بین ۳ تا ۵ هزار افغانی پول مطالبه می‌کرد. اقدامی که خلاف قانون شمرده می‌شود و در قانون جزا جرم‌انگاری شده است.

مسوولان امنیتی نام این فرد را فاش نمی‌سازند، اما می‌گویند که پروندۀ متهم زیر بررسی‌های ابتدایی پولیس قرار دارد و پس از طی مراحل قانونی به دادستانی فرستاده خواهد شد.

این در حالی است که بازمانده‌گان شهدا و معلولان همواره از تأخیر و تعلل در پرداخت تنخواه و امتیازهای مورثان‌شان شکایت دارند.