WhatsApp Image 2020-04-03 at 9.05.26 PM

یک گروه سه نفری آدم‌ربایان در ولایت هرات بازداشت شد

neshananews

04 April 2020

وزارت امور داخله از بازداشت یک گروه سه نفری آدم‌ربایان در ولایت هرات خبر داده است. در خبرنامۀ این وزارت که امروز شنبه، شانزدهم حمل نشر شد، آمده است که اعضای این گروه از مدتی به این سو زیر پیگرد نیروهای پولیس و امنیت ملی ولایت هرات قرار داشتند.

بر اساس خبرنامۀ وزارت امور داخله این گروه آدم‌ربایان در سازماندهی چندین قضیه اختطاف در ولایت هرات نقش داشتند. مسوولان امنیتی ولایت هرات می‌گویند که این گروه چندی پیش یک صراف را در ولسوالی گذره این ولایت اختطاف کرده‌ است.

عبدالاحد ولیزاده، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت هرات به خبرگزاری نشانه گفت که اعضای این گروه شام دیروز (جمعه، شانزدهم حمل) در یک عملیات مشترک نیروهای پولیس و امنیت ملی از روستای ده‌تپه ولسوالی گذره هرات بازداشت شده‌اند. آقای ولیزاده افزود که آنان سرگرم طرح ریزی برای یک اختطاف دیگر بودند. از نزد این گروه آدم‌ربایان، دو قبضه بمب دستی، 243 هزار افغانی پول نقد، یک عراده موتر و یک مقدار مهمات جنگی به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

چالش آدم‌ربایی از نگرانی‌های همیشه‌گی باشنده‌گان ولایت هرات بوده، اما در چند ماه پسین نگرانی مردم از این بابت کاهش یافته است.