Empty Hospital Bed in a Ward

یگانه بیمار مبتلا به ویروس کرونا در سرپل از شفاخانه فرار کرد

محمدجان آریا

14 April 2020

یگانه فرد مبتلا به ویروس کرونا در ولایت سرپل از شفاخانۀ مرکزی این ولایت  فرار کرده است. این بیمار مبتلا به ویروس کرونا «کووید 19» یک پسر هژده ساله بوده که از بیست روز به این سو در شفاخانۀ ویژۀ بیماران مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا در مرکز ولایت سرپل، بستری بوده است.

نوراحمد اسحاق‌زی، رییس صحت عامۀ ولایت سرپل به خبرگزاری نشانه می‌گوید که این بیمار صبح امروز (سه‌شنبه‌ 26 حمل) شیشۀ اتاقش را شکسته و از شفاخانه فرار کرده است. آقای اسحاق‌زی می‌افزاید که وضع صحی او نسبت به گذشته بهبود یافته است و قرار بود نتیجۀ آزمایش نهایی‌ این بیمار تا دو روز دیگر مشخص شود.

مسوولان ریاست صحت عامۀ ولایت سرپل می‌گویند که طبق گزارش‌هایی که به آنان رسیده، این پسر جوان به منطقۀ «شیرم‌ها» که زیر کنترل گروه طالبان می‌باشد، فرار کرده است. نوراحمد اسحاق‌زی می‌گوید که آنان به گروه طالبان نیز اطلاع داده‌اند تا هرچه زودتر این فرد را دوباره به شفاخانۀ ویژۀ بیماران کووید 19 انتقال بدهند.

رییس صحت عامۀ ولایت سرپل خاطرنشان می‌سازد که این پسر 18 ساله یگانه بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این ولایت می‌باشد. به گفتۀ او، این بیمار 20 روز پیش از ایران برگشته بود و در کمربند ورودی شهر از سوی گروه «رد‌یاب صحی» شناسایی و قرنطینه شد. بر اساس آمارهای موجود، درحال حاضر 9 بیمار مشکوک دیگر در بخش ویژۀ شفاخانۀ ولایتی سرپل بستری هستند. نتایج آنان تاکنون مشخص نشده است. سرپل از یک هفته به این سو در حالت قرنطینه قرار دارد.