طالبان تسلیم شده

۱۵۰ جنگ‌جوی طالبان در ولایت سرپل به نیروهای امنیتی تسلیم شدند

neshananews

06 October 2020

قول اردوی ۲۰۹ شاهین اعلام کرده است که ۱۵۰ تن از جنگ‌جویان گروه طالبان به شمول چندین فرمانده محلی این گروه به نیروهای امنیتی و دفاعی کشور تسلیم شده‌اند.

در خبرنامۀ قول اردوی ۲۰۹ شاهین که امروز (سه‌شنبه، پانزدهم میزان) نشر شد، آمده است که این جنگ‌جویان در ولسوالی‌های بلخاب و کوهستانات ولایت سرپل به نیروهای امنیتی و دفاعی کشور تسلیم شده‌اند. در این خبرنامه آمده است که ۵ تن از فرماندهان محلی گروه طالبان هر یک احمد مرادی، خادم رزمنده، سخی محمدی، حمید صادقی و حاجی امیری نیز در جمع این افراد شامل می‌باشند.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین در این خبرنامه تأکید می‌ورزد که این جنگ‌جویان طالبان پس از عملیات‌های مکرر فزیکی و روانی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در این دو ولسوالی تسلیم شده‌اند. خبرنامه می‌افزاید که در جریان عملیات‌های اوپراتیفی ارتش روستاهای ورجک، قیراق، شینیه، اسکیک و پشته از مربوطات مناطق کاشان و اسمیدان ولسوالی کوهستانات سرپل نیز از وجود طالبان پاک‌سازی شده‌اند.

گفتنی است که بامداد امروز نیز 150 جنگ‌جوی دیگر گروه طالبان در ولسوالی چهارکنت ولایت بلخ به روند صلح پیوستند.

این جنگ‌جویان گروه طالبان در حالی از جنگ دست می‌کشند که رییس‌جمهور غنی روز گذشته در دیدار با هیأت مذاکره‌کنندۀ دولت افغانستان در قطر خاطرنشان ساخته است که جنگ‌جویان طالبان از جنگ خسته شده‌اند.