طالبان

۱۷ جنگ‌جوی طالبان در بدخشان کشته شدند

neshananews

31 December 2020

مقام‌های امنیتی در ولایت بدخشان می‌گویند که در پی اجرای عملیات تصفیه‌یی نیروهای امنیتی بر مواضع طالبان در منطقۀ «دهن آب اسپینگل» از مربوطات شهر فیض‌آباد، مرکز ولایت بدخشان به جنگ‌جویان گروه طالبان تلفات سنگینی وارد شده است.

ثناءالله روحانی، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت بدخشان می‌گوید که این عملیات بامداد امروز (پنج‌شنبه، ۱۱ جدی) بر مواضع طالبان راه‌اندازی شده است که در پی آن هفده جنگ‌جوی گروه طالبان کشته شده و چهارده تن دیگر آنان به اسارت نیروهای امنیتی کشور درآمده‌اند. به سخن آقای روحانی، جنگ‌جویان گروه طالبان هرازگاهی در امتداد سرک فیض‌آباد – بهارک دست به ایجاد هرج‌و‌مرج می‌زنند.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت بدخشان خاطرنشان می‌سازد که اکنون تهدید‌های ناشی از حضور طالبان در این مسیر برطرف شده و عملیات پاک‌سازی کامل روستاهای موجود در امتداد سرک فیض‌آباد- بهارک ادامه دارد. سرک فیض‌آباد- بهارک از عمده‌ترین راه‌‌های مواصلاتی است که ۱۳ ولسوالی بدخشان را به شهر فیض‌آباد، مرکز این ولایت وصل می‌سازد.

ایجاد ایست‌های بازرسی از سوی طالبان اما رفت‌وآمد را برای بسیاری‌ها در این مسیر دشوار ساخته است. مقام‌های امنیتی بدخشان می‌گویند که با اجرای این عملیات تلاش دارند تهدیدهای امنیتی را به صفر کاهش دهند.