جنگ و گرونا

۲۲ جنگ‌جوی طالبان به شمول 6 فرمانده قطعۀ سرخ این گروه در جوزجان کشته شدند

neshananews

08 May 2021

مسوولان محلی در جوزجان از دفع حملۀ تهاجمی طالبان بر ولسوالی منگجیک این ولایت از سوی نیروهای دفاعی و امنیتی کشور خبر می‌دهند. به گفتۀ آنان، جنگ‌جویان طالبان از چهار استقامت برای تصرف ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی منگجیک حمله کرده‌اند.

عبدالمعروف آذر، سخنگوی والی جوزجان امروز (شنبه، هژدهم ثور) در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که طالبان نیمه‌های شب گذشته به قصد تصرف ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی منگجیک بر مرکز این ولسوالی حمله کردند. آقای آذر می‌افزاید که این درگیری تا صبح امروز ادامه داشته است.

به سخن آقای آذر حمله‌های طالبان از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی با کمک‌ حمله‌های هوایی ارتش عقب زده شده است.

سخنگوی والی جوزجان خاطرنشان می‌سازد که در این نبرد ۲۲ جنگ‌جوی طالبان به شمول شش فرمانده قطعۀ ‌سرخ این گروه کشته شده‌اند. حمزه و زرقابی دو فرمانده مشهور قطعۀ ‌سرخ طالبان نیز در میان کشته شده‌گان این حمله قرار دارند. همچنان دوازده جنگ‌جوی دیگر طالبان در این نبرد زخمی شده‌اند.

گروه طالبان تاکنون در این باره به رسانه‌ها چیزی نگفته است.

آقای آذر توضیح می‌دهد که در حملۀ دیشب طالبان بر ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی منگجیک، سه تن از نیروهای امنیتی کشور زخمی شده‌اند.

از این پیش جنگ‌جویان طالبان بارها به قصد تصرف ساختمان فرماندهی و ساختمان ولسوالی منگجیک حمله‌های پراگنده‌یی انجام داده‌اند، اما موفق به تصرف این دو ساختمان نشده‌اند.

ولسوالی منگجیک در مرز میان افغانستان و ترکمنستان قرار دارد و هر از گاهی گواه حمله‌های تهاجمی طالبان است.