دانشگاه کابل

13 کارمند پولیس کابل به دادستانی نظامی معرفی شدند

neshananews

04 November 2020

دو روز پس از حملۀ مرگ‌بار تروریستی بر دانشگاه کابل، سیزده کارمند پولیس به شمول آمر حوزۀ سوم امنیتی این شهر به دادستانی نظامی معرفی شده‌اند.

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل امروز (چهارشنبه، چهاردهم عقرب) به خبرگزاری نشانه می‌گوید که این منسوبان امنیتی، ساعاتی پیش بازداشت و به دادستانی نظامی معرفی شدند. آقای فرامرز می‌افزاید که آمر حوزۀ سوم امنیتی شهر کابل، مدیر جنایی این حوزه و فرمانده تولی محافظتی دانشگاه کابل نیز در جمع این بازداشت شده‌گان هستند.

سخنگوی پولیس کابل خاطرنشان می‌سازد که این منسوبان امنیتی کابل به اتهام غفلت وظیفه‌یی در تطبیق برنامۀ تأمین امنیت دانشگاه کابل از سوی فرماندهی پولیس این شهر به دادستانی نظامی معرفی شده‌اند.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که دو روز پیش (دوشنبه، دوازدهم عقرب) سه مهاجم مسلح وارد دانشگاه کابل شدند و به کشتار دانش‌جویان پرداختند. دانشگاه کابل در مربوطات حوزۀ سوم امنیتی شهر کابل موقعیت دارد.

نیروهای امنیتی پس از شش ساعت درگیری توانستند مهاجمان را از پای درآورند. در این حملۀ مرگ‌بار 22 نفر به شمول دانش‌جویان، کارمندان امنیتی و مراجعان دانشگاه کابل جان باختند و 24 تن دیگر زخمی شده‌اند. مسوولیت این حمله را گروه داعش برعهده گرفته است.