طالبان

14 جنگ‌جوی طالبان در فاریاب کشته شده و دو عضو خارجی این گروه زخمی شده‌اند

neshananews

26 August 2020

مسوولان ارتش در شمال کشور می‌گویند که در جریان درگیری‌های جداگانه میان‌ نیروهای نظامی و گروه طالبان در ولسوالی‌های خواجه‌سبزپوش و قرغان این ولایت، چهارده جنگ‌جوی طالبان کشته شده و هژده تن دیگر آنان زخمی شده‌اند. در این میان دو عضو خارجی گروه طالبان نیز شامل‌اند.

محمدحنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که در نبردهای شب گذشته (سه‌شنبه، چهارم سنبله) در ولایت فاریاب، چهارده جنگ‌جوی طالبان کشته شده و هژده تن دیگر آنان زخمی شده است. آقای رضایی می‌افزاید که دو جنگ‌جوی خارجی گروه طالبان و یک فرمانده ارشد این گروه به نام «قاری تاجی» شدیداً زخمی شده‌اند. به گفته آقای رضایی، هنوز تابعیت این دو عضو خارجی طالبان مشخص نشده است.

سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین خاطرنشان می‌سازد که روستاهای«بادغیسی، قَرِمه، کشیکتان، تراقچی و کارگرخانه» نیز از وجود جنگ‌جویان طالب پاک‌سازی شده‌اند. آقای رضایی اما دربارۀ تلفات احتمالی نیروهای دفاعی کشور جزییات نمی‌دهد. گروه طالبان نیز تاکنون در این باره به رسانه‌ها چیزی نگفته‌اند.

این همه در حالی است که پس از گذشت سه سال، عملیات پاک‌سازی شاهراه نمبر یک میمنه – مزارشریف از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور آغاز شده است.