جان-باختن-نیروهای-امنیتی-افغان-4

17 جنگ‌جوی گروه طالبان در بدخشان کشته شدند

neshananews

14 September 2020

مقام‌های امنیتی در بدخشان می‌گویند که هفده جنگ‌جوی گروه طالبان در نبرد با نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در ولسوالی جرم این ولایت کشته شدند.

لوای دوم ارتش در بدخشان با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که جنگ‌جویان گروه طالبان شب گذشته (یک‌شنبه، 23 سنبله) حمله‌های تهاجمی‌شان را از چندین استقامت بالای پاسگاه‌های نیروهای دفاعی و امنیتی در ولسوالی جرم بدخشان آغاز کردند. خبرنامه می‌افزاید که در پی مقاومت نیروهای امنیتی جنگ‌جویان طالبان با دادن تلفات سنگین مجبور به عقب‌نشینی شدند.

بر بنیاد این خبرنامه، نیروهای دفاعی و امنیتی کشور که در حالت دفاع فعال قرار دارند و با عملیات‌های هوایی و زمینی حملۀ طالبان را عقب زدند. در خبرنامه آمده است که درگیری‌ میان نیروهای امنیتی و طالبان برای چندین ساعت ادامه یافت و در نتیجه هفده تن از جنگ‌جویان گروه طالبان کشته شدند.

عبدالمناف نظری، سخنگوی لوای دوم ارتش در بدخشان می‌گوید که در این درگیری‌ها سه تن از نیروهای امنیتی کشور نیز جان باخته و دو تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.

هرچند مذاکرات صلح میان هیأت دولت افغانستان و گروه طالبان از دو روز به این‌سو آغاز شده است، اما با وجود تأکید حکومت افغانستان و جامعۀ جهانی مبنی بر برقراری آتش‌بس میان طرف‌های درگیر، گروه طالبان حمله‌های‌ تهاجمی‌شان را تاکنون کاهش نداده‌اند.

مقام‌های امنیتی در ولایت بدخشان می‌گویند که هیچ‌گونه تغییری در رویکرد جنگی طالبان به وجود نیامده است و همه‌روزه تحرکات نظامی و حمله‌های تهاجمی آنان در گوشه و کنار بدخشان در حال افزایش است.